Tallrikar Kina 1700-tal

662023

TALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 23 cm

Nagg, en med lagning

Orientaliskt, Porslin

Monter 3

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (18 bud)
5029511
3 200
5029018
5029018
2 800
5028370
2 600
5028370
1 600

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.