Skåp

662008

SKÅP, allmoge, omkring sekelskifte17/1800-tal, Dalarna, bemålning i kurbits, senare måleri, höjd ca 210, 96x50 cm, nyckel finns

Senare bemålning, åldersrelaterat slitage

Möbler, Skåp, byråer, Allmoge

Rum 9

Skåp

Budhistorik (28 bud)
5033294
5 200
5033284
5 000
5033293
5 000
5033284
4 800
5033291
4 800

Slutpris SEK:
5 200
502 EUR, 570 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.