Collier 18 k guld och platina diamanter

661995

COLLIER, 18 k guld och delvis platina, omkring 1910, med rosenslipade diamanter samt halvpärla, millegriffedekor, höjd 4 cm, kedja, sterlingsilver, vikt ca 5,7 g

Pärla med slitage, kedja med lagningar vid hängets fästen, låsets springring defekt/svår att öppna

Guld/Smycken

Budhistorik (3 bud)

5035491
4 200
5028709
5025331

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.