Matgrupp

661983

MATSALSGRUPP, 1900-talets andra hälft, Gustaviansk stil, bestående av matbord samt 6 stolar, skuren dekor i form fleuroner, stolar med ryggbricka i form av kopplat spjälknippe, sitthöjd ca 46 cm, 2 iläggskivor á 48 , höjd ca 74, 140x100

Iläggsskivorna gråbemålade, smärre slitage

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 19

Matgrupp

Budhistorik (22 bud)
5029496
6 200
5029334
6 000
5029434
6 000
5029334
5 800
5029317
5 600

Slutpris SEK:
6 200
598 EUR, 680 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.