Byrå gustaviansk

661967

BYRÅ, 1800-talets början, gustaviansk, vitbemålad och bronserad, med mässing beslag samt rafflad dekor, 3 lådor, på avsmalande ben, höjd ca 81, 104x54 cm

Slitage, senare målning och bronsering, låsen saknas, märken, repor, ställvis förlust av färg

Möbler, Skåp, byråer

Rum 8

Byrå gustaviansk

Budhistorik (32 bud)
5033548
4 800
5033543
4 600
5033544
4 400
5033543
4 200
5033541

Slutpris SEK:
4 800
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.