Wilhelm Kåge vas Argenta

661942

WILHELM KÅGE, vas, "Argenta", Gustavsberg, stengods, svagt konisk form, dekor av fisk, numrerad 1058, höjd ca 15,5 cm

Viss krackelering

Keramik/Porslin

Monter 3

Wilhelm Kåge vas Argenta

Budhistorik (3 bud)

5026181
5021137
750
5016800
500

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.