Försilvrad vas, jugend, 1900-talets början

661885

VAS, försilvrad metall, jugend /art noveau, 1900-talets början, vegetativ böljande dekor av två kvinnor och vågor, otydligt signerad på livet J. GAP (?), i botten 52, höjd ca 41 cm

Ett litet hål i botten, troligen från tillverkningen, smärre slitage

Metall

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (5 bud)
5042069
700
5041958
650
5038226
600
5037945
5035109

Slutpris SEK:
700
71 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.