Gräddkannor

661864

GRÄDDKANNOR, 2 st., silver, Bror Erik Skogsborg (1843-1870), Eskilstuna 1857, resp äldre bägare omarbetad till gräddkanna under 1800-talets mitt, oidentiferad stämplar, höjd ca 10-14 cm, totalvikt ca 248 g

Slitage

Silver

Monter 3

Gräddkannor

Budhistorik (7 bud)
5026893
5026872
5023001
700
5020152
450
5020151

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.