Lanterna koppar

661862

LANTERNA, 1900-talets början, koppar, märkt "Great Grimsby Coal Salt and Tanning Company Limeted", höjd 50 cm, styrbordslanterna

Glas med nagg, brännare saknas, mindre bucklor

Nautica/Technica, Diverse

Rum 7

Lanterna koppar

Budhistorik (12 bud)
5034357
850
5033867
5033730
750
5029303
700
5029761
650

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.