Bägare silver Linköping

661855

BÄGARE, silver, Samuel Presser (1757-1783/1784), Linköping, rund fot och mynning, invändigt förgylld, höjd ca 9,5 cm, vikt ca 72 g

Slitage

Silver

Monter 2

Bägare silver Linköping

Budhistorik (6 bud)
5028444
1 300
5022846
5028443
5022846
5019813

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.