Silverbägare av Johan Fredrik Hollman 1789

661852

BÄGARE, silver, Johan Fredrik Hollman, Skänninge 1794, invändigt förgylld, förgylld bård upp- och nedtill, graverad dekor av växtrankor, höjd ca 11 cm, vikt ca 91 g

Gravyr, mindre bucklor

Silver

Monter 2

Budhistorik (7 bud)
5027066
5026140
5027065
5026140
1 600
5025039

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.