Pokal med lock Holland 1800-tal

661842

POKAL MED LOCK, klar glasmassa, Holland, 1800-tal, efter äldre förlaga, klockformad cuppa, slipad dekor av rokokodam vid rocaille samt med texten "Het. Groeüen en. Bloeüen van Flora", höjd ca 27 cm

Nagg, lockknoppen något stukad

Glas, Vaser, skålar, fat

Budhistorik (5 bud)
5029616
600
5032239
550
5029616
500
5032238
450
5029616

Slutpris SEK:
600
58 EUR, 66 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.