Kulstöpare

661829

KULSTÖPARE, 1800-tal, järn, mässing samt handtag i trä, längd ca 27 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, ett handtag sitter löst samt med nagg

Diverse

Monter 13

Kulstöpare

Budhistorik (17 bud)
5028270
1 700
5028269
1 600
5028267
5028268
1 400
5028267
1 300

Slutpris SEK:
1 700
175 EUR, 209 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.