Ljuskrona Karl Johan-stil

 
 
 
Auktionsnr
661797
 
Beskrivning

LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, Karl Johan-stil, med 7 ljuspunkter, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 65, diameter ca 50 cm


 
Kondition
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
 
Kategorier
Belysning, Ljuskronor
 
Visas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Rum 15
 
 
 
Ljuskrona Karl Johan-stil
Klicka för att förstora bilden
 
 
 
Budhistorik (8 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
5032896
2019-07-15 10:52:48
750
5032890
2019-07-15 10:51:04
700
5032894
2019-07-15 10:52:31
650
5032890
2019-07-15 10:51:04
600
5029390
2019-07-14 19:31:55
550
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2019-07-15 kl 13:00
Slutpris SEK:
750
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:
1 500
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK