Johan Steinfort bägare

661777

JOHAN STEINFORT, bägare, Stockholm, 1770, välvd, snedgodronnerad fot, runt mynningen stämplad bård och punsad rocailledekor med initialer, delvis förgylld, höjd 20 cm, vikt 482 g

Äldre gravyr, slitage

Silver, Selected

Monter 2

Johan Steinfort bägare

Budhistorik (15 bud)
5027278
6 600
5026501
6 400
5026500
6 200
5023928
6 000
5022727
5 000

Slutpris SEK:
6 600
637 EUR, 723 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.