Samling bestick 18/1900-tal

661732

BESTICK, 39 dlr, silver, bestående av bl.a: såssked, saltskedar, matskedar, längd 9,5 - 25 cm, vikt 715 g (tre objekt ej medräknade)

Smärre slitage, en matkniv med löst skaft, enstaka gravyr förekommer.

Silver

Monter 5

Samling bestick 18/1900-tal

Budhistorik (5 bud)
5019492
5022956
5019492
1 700
5020593
1 600
5019492

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.