Stekfat Kina

661697

STEKFAT, 4 st, Kina, 1800-tal, porslin, underglasyrblått, ca 32 x 24 cm

Enstaka nagg förekommer, ett fat med tillverkningsdefekt, ett fat med äldre lagning

Orientaliskt, Porslin

Stekfat Kina

Budhistorik (22 bud)
5028336
3 200
5027286
5028326
5027286
2 400
5027272

Slutpris SEK:
3 200
329 EUR, 375 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.