Gudmar Olovson skulptur

661687

GUDMAR OLOVSON (1936-2017): Les deux arbres, signerad Gudmar, bronserad konstmassa sk kallbrons, höjd 27 cm (inklusive sockel i vit marmor)

Kallbrons är en sorts konstmassa som skulptören själv har tagit fram.

Större versioner av skulpturen finns i Bois de Boulogne i Paris och i Höllvikens skulpturpark

Smärre slitage

Konst, Skulpturer

Gudmar Olovson skulptur

Budhistorik (14 bud)
5027823
6 000
5027821
5 800
5027819
5 600
5027817
5 400
5027814
5 200

Slutpris SEK:
6 000
575 EUR, 675 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.