Stemcup Kina

661672

STEMCUP, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, dekor i famille rosefärger och underglasyrblått, diam ca 16,5 cm och höjd ca 12 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Drottninggatan 36, Malmö

Stemcup Kina

Budhistorik (5 bud)
5047189
5043085
5041563
5039730
5038311

Slutpris SEK:
308 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.