Uppläggningsfat Kina 1700-tal Kompaniporslin

661650

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, europeiserande dekor av strödda blommor i emaljfärger samt järnoxid, brättet med fleur de lisbård i guld, längd ca 42 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin, Tema

Budhistorik (19 bud)
5029983
5 000
5029982
4 800
5029981
5029980
3 800
5029979
3 600

Slutpris SEK:
5 000
514 EUR, 586 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.