Kandelabrar nysilver C. G. Hallberg

661637

KANDELABRAR, 1 par, nysilver, C. G. Hallberg, Stockholm, 1900-talets början, empirestil, för fem ljus, bladhölstrade skaft, på kvadratisk fotplatta med nollgaller och kulfötter, konverteringsbara, höjd ca 44 cm

Graverade, slitage

Diverse, Belysning

Rum 7

Budhistorik (1 bud)

5021064
2019-07-08 17:40:19

2019-07-12 kl 16:36
Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.