Karmstol

661603

KARMSTOL, rokoko/barock/blandstil, 1900-tal, rikligt skuren dekor i form av armlän med drakar, ryggbricka med bladornamentik, delvis genombruten, på hjultrissor, klädsel i vinröd plysch, sitthöjd ca 47 cm

Bruksslitage

Möbler, Stolar

Rum 12

Karmstol

Budhistorik (12 bud)
5025521
5023201
750
5019563
700
5023198
700
5019563
650

Slutpris SEK:
77 EUR, 90 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.