Brosch guld rosenstenar

661602

BROSCH, 18 k guld, stämplad Carl Gustaf Hallberg, Stockholm 1906, cirkelform med dekor av rosenslipade diamanter i silvermontering på underliggande svart tyg, 1800-talets andra hälft, diameter 2,8 cm, vikt 12,3 g

Omarbetad, 2 rosenstenar saknas

Guld/Smycken

Brosch guld rosenstenar

Budhistorik (2 bud)

5029234
3 800
5025482

Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.