John Austen Fitzgerald oljemålning

661553

JOHN AUSTEN FITZGERALD (Storbritannien, 1832-1906): Motiv av en skotsk s.k. ''Highlander'' klädd i tartan kilt med gevär och jakthund, signerad J A Fitzgerald, olja på duk, ca 53.5x43 cm

Lagad dukskada, retuscher, dubblerad duk, krackelyr

Konst, Äldre måleri

Rum 4

Budhistorik (1 bud)

5021692
2019-07-09 00:36:22

2019-07-12 kl 21:18
Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.