Alois Telarik oljemålning

661551

ALOIS TELARIK (Österrike, 1884-1961): Motiv föreställande en ung kvinna som sitter vid ett bord och skriver ett brev, signerad A Telarik, olja på duk, ca 42x53.5 cm

Skavmärken längs ramkant, ett stötmärke vid kanten, färgbortfall, ej i ramen, ramen medföljer

Konst, Äldre måleri

Fack 5

Alois Telarik oljemålning

Budhistorik (22 bud)
5028330
5028474
1 900
5028330
1 800
5028473
1 700
5028330
1 600

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.