Matsalsgrupp Italien

661545

MATSALSGRUPP, 1900-talets andra hälft, Italien, bestående av: matbord med oval glasskiva på 2, tredelad fot i travertin marmor; 8 stolar i svartlackerad trä, ryggar med genombruten dekor, sitser klädda i ljus tyg, etikettmärkta ''Made in Italy'', sitthöjd ca 45 cm, bordetshöjd ca 70, 219x1200 cm

Bruksslitage, några mindre repor

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 7

Matsalsgrupp Italien

Budhistorik (16 bud)
5028113
5028119
950
5028113
900
5028117
850
5028113

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.