Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose

661532

TALLRIKAR, 8 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonalt brätte, famille rose, dekor trädgård med tranor och pion i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter 22 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 2

Budhistorik (22 bud)
5028324
7 600
5028367
7 400
5028324
6 800
5028365
6 600
5028324
4 600

Slutpris SEK:
7 600
733 EUR, 833 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.