Arthur Percy servis Blå vinranka

661504

ARTHUR PERCY, "Blå Vinranka", servis, Gefle, 46 delar, bestående av: 11 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 8 förrättstallrikar, 12 assietter, 6 uppläggningsfat, 2 skålar, 3 mindre fat, tillbringare, tekanna, gräddkanna, sockerskål med lock, 8 tekoppar med fat

Nagg, tekanna saknar lock, krackelerad glasyr, 5 tefat samt 3 kaffefat medföljer

Keramik/Porslin

Budhistorik (29 bud)
5030969
2 800
5030961
2 600
5030930
2 400
5030913
5030928

Slutpris SEK:
2 800
270 EUR, 307 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.