Huggvärja

661448

HUGGVÄRJA, svensk, m/1685-1832, för flottan, P-stämplad klinga, kavellindning av tvinnad mässingstråd, längd ca 89 cm.

Modifierad, slitage

Vapen/Medaljer

Huggvärja

Budhistorik (23 bud)
5028052
9 600
5027358
9 400
5027358
9 200
5028048
9 000
5027358
8 200

Slutpris SEK:
9 600
926 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.