Salongsgrupp i nyrokoko, 3 dlr

661400

SALONGSGRUPP, 3 dlr, nyrokoko, 1800-talets slut, bestående av 1 soffa samt 2 fåtöljer, stommar i massiv mörkbetsad mahogny, rikligt skuren dekor med rocaille och akantus, klädsel i skinn med djuphäftade ryggar och pärlspikad dekor, löstagbara sittplymåer, sitthöjd ca 45, soffans bredd 200, stolarnas bredd ca 85 cm

Smärre slitage

Möbler, Soffgrupper

Rum 11

Budhistorik (4 bud)

5026530
5 000
5025261
5022551
5016746
500

Slutpris SEK:
5 000
514 EUR, 586 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.