Karmstol Safari Kaare Klint för Rud Rasmussen

661368

KAARE KLINT, stol, "Safari", Kaare Klint för Rud Rasmussen, Danmark, designad 1933, skinn, betsat lövträ, sitthöjd ca 36 cm

Dyna saknar knapp samt skador, slitage, fläckar

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 12

Budhistorik (11 bud)
5023627
5019873
5019961
5019873
1 800
5019959
1 700

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.