Golvurna från asien, glaserad keramik

661342

GOLVURNA, keramik, Asien, 1900-talets första hälft, glaserad polyrkom dekor med figurscener, höjd ca 78, diameter ca 30 cm

Bruksslitage

Keramik/Porslin

Hylla 4

Budhistorik (5 bud)
5026589
500
5026587
450
5026199
5025778
5025493

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.