Fotogenlampor 1 par 1800-tal

661297

FOTOGENLAMPOR, 1 par, 1800-talets andra hälft, empirestil, patinerad mässing samt egyptiserande figur i brons, förgyllda dekorelement, höjd inkl. brännarglas 81 cm

Sannolikt ombyggda kandelabrar, slitage, en något ojämn i foten

Metall, Belysning

Kundcenter

Fotogenlampor 1 par 1800-tal

Budhistorik (12 bud)
5024549
8 000
5023736
5 600
5023499
5 400
5015933
5 200
5015133
5 000

Slutpris SEK:
8 000
822 EUR, 937 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.