Vas porslin Kina

661264

VAS, porslin, Kina, Republik (1912-1949), dekor i famille rose av pioner och fågel samt kalligrafi, höjd ca 43 cm, diam ca 20 cm

Bruksslitage med mindre repor, träsockel medföljer

Orientaliskt, Porslin

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Vas porslin Kina

Budhistorik (5 bud)
5041666
450
5041615
5041664
5041615
5036510

Slutpris SEK:
450
46 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.