Bruno Mathsson ''Eva'' fåtölj

661255

BRUNO MATHSSON, "Eva", karmfåtölj, 1900-talets mitt, Duxl, stomme i bok, klädsel i blått tyg, brännmärkt ''Bruno Mathsson Design Dux" sitthöjd ca 40 cm

Bruksslitage, märken, fläckar

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 12

Bruno Mathsson ''Eva'' fåtölj

Budhistorik (14 bud)
5026343
5026339
5026321
1 900
5026338
1 900
5026321
1 800

Slutpris SEK:
226 EUR, 258 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.