6 stolar av Nils O Möller samt bord av KE Ekselius

661254

NILS O. MÖLLER samt KARL ERIK EKSELIUS, matbord samt 6 stolar, 1950-tal, teak, stolar av Nils O. Möller, "modell 77", för J.L. Møllers Møbelfabrik, stommar i massiv teak, klädsel i svart skinn, etikettmärkta, samt 1 matbord av Karl-Erik Ekselius, för JOC möbler Vetlanda, stomme i massiv teak, utdragbart, höjd ca 77, diameter ca 120, samt 2 iläggsskivor á 60 cm

Stolar med slitage och sprickor vid skinn samt mindre stötmärken kring stommar, bord med smärre slitage samt mindre stötmärken

Möbler, Stolar, Design

Rum 14

Budhistorik (34 bud)
5021969
9 600
5021997
9 400
5021969
9 200
5021996
9 000
5021969
8 800

Slutpris SEK:
9 600
926 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.