Hans Olsen stol

661189

HANS OLSEN, stol, 1900-talets andra hälft, formgivningsår sannolikt 1955, N.A. Jørgensen & Bramin Møbelfabrik, Danmark, teak fanérat, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, märken, repor

Ändringar/tillägg
Literature:
Mobilia no 6, June 1955, s. 23 i annons från NA Jørgensen Møbelfabrik/ Bramin

Möbler, Stolar

Hylla 8

Hans Olsen stol

Budhistorik (20 bud)
5023344
1 400
5022842
1 300
5022776
5022840
5022776

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.