Gräddkanna silver Gustaf Möllenborg

661188

GRÄDDKANNA, silver, Gustaf Möllenborg (1823-1850), Stockholm 1834, empire, uppsvängd hänkel med dekor av palmett, godronnerat liv, invändigt förgylld, höjd ca 14 cm, vikt ca 185 g

Smärre slitage

Silver

Monter 26

Budhistorik (10 bud)
5027970
5027010
950
5027010
5026792
750
5023681
700

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.