Gräddkanna mm i silver 1800-tal

661187

SKÅL på fot, GRÄDDKANNA, TESIL, DOSA (Plöhm 1806), 1800-tal, skålens höjd 15 cm, vikt 540 g

Dosa med gravyr, mindre bucklor

Silver

Budhistorik (9 bud)
5023020
1 800
5022734
1 700
5021688
1 600
5022733
5021688
1 400

Slutpris SEK:
1 800
185 EUR, 211 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.