Salt- och pepparströare ssamt portmonnä

661142

SALT,- och PEPPARSTRÖARE samt PORTMONNÄ; salt,- och pepparströare, Asel Holmsen (verksam från 1932), Sandefjord, Norge, förgyllt silver med vit och blå emailj dekor; portmonnä, 1900-talets början, nysilver, ej stämplad, salt,-och pepparströarenshöjd ca 3.5 cm, totalvikt av silver ca 37.7 g

Ställvis förlust av silver plätering, slitage, bucklor

Böcker/Kartor, Kartor/Atlaser

Monter 11

Budhistorik (3 bud)

5037017
700
5036892
5036337

Slutpris SEK:
700
68 EUR, 77 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.