Sengustaviansk byrå

661041

SKIRVBYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, med Stockholms snickarämbetes stämpel SEAST, fanerad med mahogny, beslag av mässing, skiva i marmor, höjd 92, 112,5x57 cm, nyckel finns

Slitage, skiva med nagg, ett ben något löst

Möbler, Skåp, byråer

Sengustaviansk byrå

Budhistorik (17 bud)
5049890
7 200
5049490
7 000
5049490
6 200
5048363
6 000
5049486
6 000

Slutpris SEK:
7 200
690 EUR, 810 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.