Schackbord

661031

SCHACKBORD, 1900-talets första hälft, övre delen som låda med shackpjäser i svarvat trä, shackbrädet täckt med glasskiva, mahogny

Nyckelbrickan samt inatsen lösa, bruks och åldersrelaterat slitage

Diverse

Rum 8

Schackbord

Budhistorik (9 bud)
5024055
5023858
1 300
5023314
5023312
5021748

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.