Emile Gallé, bord, Nancy, Frankrike

661018

EMILE GALLÉ, fällbord, Frankrike, omkring 1900, intarsiadekor av kvinna med spinnrock, , fanerad i ett flertal träslag, signerad Emille Gallé Nancy, höjd 76, 71x51 cm

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 4

Budhistorik (10 bud)
5016777
12 500
5016464
12 000
5016773
11 500
5016464
11 000
5014059
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 285 EUR, 1 464 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.