Vikskärm

661017

VIKSKÄRM, tredelad, bemålat trä, 1910-tal, höjd 180, vardera del ca 60 cm

Proveniens: Ljungs slott i Östergötland, senare flyttad till Steninge Slott i Uppland

Bruksslitage, 1 del saknar skärm, flagnad färg, lösa gångjärn

Möbler, Övriga möbler

Rum 15

Vikskärm

Budhistorik (7 bud)
5023226
5023218
750
5023211
700
5023181
650
5023017
600

Slutpris SEK:
82 EUR, 99 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.