Orientmatta

660982

ORIENTMATTA, semiantik, sannolikt Tabriz, delvis figural med djur, ca 351x283 cm

Ställvis slitage, mindre skador

Mattor/Textilier

Rum 10

Orientmatta

Budhistorik (10 bud)
5023395
4 800
5023388
4 400
5022909
5022908
3 400
5020132
3 200

Slutpris SEK:
4 800
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.