Bläckställ silver

660946

BLÄCKSTÄLL, silver, 1800-talets slut, i form av vinranka, löstagbara glasinsatser, nötta stämplar, största mått ca 21 cm, vikt ca 247 g (utan glasbehållarna)

Proveniens: Bärby gård, Giresta sn, Uppland

En gren av, bruks och åldersrelaterat slitage

Silver

Monter 11

Bläckställ silver

Budhistorik (4 bud)

5020628
550
5020549
500
5020547
5017454

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.