Hans Bergström för Ateljé Lyktan golvlampa

660853

HANS BERGSTRÖM, golvlampa, Ateljé Lyktan Åhus, 1940/50-tal, svartlackerad, mässingsdetaljer, höjd ca 130 cm

Färgbortfall, smärre färgbättringar och bucklor

Belysning, Golvlampor

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (6 bud)
5026079
5026078
1 800
5025774
1 600
5025773
5025709
1 300

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.