Buffé

660818

BUFFÉ på benställning, tidigt 1900-tal,
C E Jonsson möbelfabrik Stockholm, renässansstil, betsad björk och flambjörk, 2 pardörrar samt lådor undertill , invändigt inredd med hyllplan, spiralsvarvade ben, svärtade detaljer, brickmärkt, höjd ink benställning ca 160, 210x50 cm, nyckel finns

Bruksslitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 13

Buffé

Budhistorik

2019-07-08 kl 21:39
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.