Ljusstakar

660729

LJUSSTAKAR, 1 par, sengustavianska, mahogny med silvermonteringar stämplade Peter Ohlijn (mästare i Karlskrona (1777-1801/11), Karlskrona 1800, lösa ljusmanschetter, höjd 13 cm

Slitage, sprickor, bucklor, stearinrester på trä

Silver

Ljusstakar

Budhistorik (5 bud)
5017247
3 800
5016969
3 600
5014591
5013788
2 800
5013110
2 600

Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.