Bordsur

660715

BORDSPENDYL, Louis XVI, brännförgylld brons, vit och svart marmor, urhus med emaljerad urtavla, arabiska siffror, märkt a paris, höjd 45 cm, dragnyckel och pendel medföljer

Slitage, urna lagad

Klockor/Ur, Bordsur

Kundcenter

Bordsur

Budhistorik (9 bud)
5024647
4 200
5024540
3 200
5024536
5023042
550
5022275
500

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.